🛂

Візи та імміграція

Help Ukraine Scotland - це, насамперед, місцева шотландська організація. Ми також не можемо забезпечити Вам юридичний супровід.

Для отримання детальнішої підтримки щодо загальних візових запитів, зверніться до Opora. Зверніть увагу, що процеси подачі на візу в Шотландію і в Англію не відрізняються. Таким чином, ніяких порад специфічних для Шотландії по більшості візових питань не потрібно.

Для юридичної підтримки стосовно візових запитів, будь ласка, зверніться до Just Right Scotland: ukraine@justrightscotland.org.uk (якщо Вам потрібен перекладач для спілкування з ними, пошліть їм електронного листа зазначаючи це).

1. Загальна інформація про візи

  • Офіційна інформація про Шотландську Спонсорську Схему (Scottish Sponsorship Scheme) доступна тут: https://www.mygov.scot/visa-sponsorship-ukrainians-scotland-ukrainian (українською)
  • Порядок подачі для індивідуальних спонсорів в Шотландії дуже схожий, тільки у цьому випадку спонсор є тим, хто надає безкоштовне житло на перші 6 місяців.

2. Подання заявки на візу

Ось тут заявка на вiзу

  • Перед подачею слід визначитися зі спонсором. Спонсор може бути або приватний (треба шукати) або держава. Перевага приватного спонсора в тому, що знаєте, де житимете. Держава розселює досить хаотично до різних міст.

Ще є Sunflower Sisters у ФБ – група спеціально для жінок з України. Ще якщо введете у пошуку ФБ Homes for Ukraine, там багато місцевих груп у конкретних локаціях.

  • Кожен переселенець повинен подати власну візу. Сюди входять неповнолітні діти та новонароджені. Якщо Ваша сімʼя складається з трьох осіб, то має бути три поданих заявки на візу.
  • Дитина, що подорожує з батьками, про яку в паспортах батьків є спеціальна сторінка, НЕ ВВАЖАЄТЬСЯ такою, в якої є свій закордонний паспорт. Дитині все одно потрібно буде здавати біометрію.
  • В деяких випадках, дітям треба здавати біометрію, навіть за наявності закордонного паспорту. Це залежить від типу паспорту, і вам повідомить про це UKVI (служба віз та імміграції Великобританії) електронним листом.
  • У питанні про поштовий індекс відділення, де ви будете забирати свій BRP, можна відповісти будь-яким індексом поштового відділення у Шотландії. Місце отримання BRP можна буде потім змінити безкоштовно (див. основну пам’ятку). Деякі індекси можуть не працювати (видавати помилку) — це відома проблема. Треба пробувати інші індекси, поки не знайдеться той, що працює.
  • Ми НЕ радимо користуватися автоматичними перекладачами (як Google Translate) при заповненні візової заявки, тому що перекладач може невірно взаємодіяти із інтерфейсом gov.uk та ламати деякі кнопки та інші необхідні для правильного заповнення заявки функції. Якщо ви користуєтесь перекладачем і стикаєтесь з технічними проблемами, ми радимо спробувати вимкнути перекладач.
  • Ось інструкція по відповідям на перші запитання (ще до початку заповнення самої заявки на візу):
image

Достатньо самоочевидно. Оберіть країну Великобританії, в якій ви збираєтесь залишатись. Якщо ви подаєте на шотландську Суперспонсорьску візу, треба обрати Шотландію, навіть якщо в вас є житло в іншому місці, і ви збираєтесь там жити.

image

Це дуже важливий крок. Якщо у вас а) немає дійсного біометричного українського закордонного паспорту (паспорт з печаткою подовження строку дії на цьому кроці подачі таким не вважається), б) не маєте пристрою, на якому працюватиме додаток ID Check, або в) ви хочете подати заявку без використання ID Check, бо в вас виникли технічні труднощі з додатком:

вам ПОТРІБНО обрати варіант “I cannot use the app” (”я не можу скористатись додатком”) під зеленою кнопкою на скриншоті. НЕ ТРЕБА натискати зелену кнопку “Continue” (”Далі”). Якщо ви неправильно відповісте на це запитання, може статися, що на подальших етапах ви не зможете заповнити заявку.

Якщо ви МОЖЕТЕ використовувати додаток ID Check, інструкція, як це робити, доступна тут: https://www.gov.uk/guidance/using-the-uk-immigration-id-check-app-for-ukraine-nationals.uk (українською)

image

Якщо ви обрали варіант “I cannot use the app” (“я не можу скористатись додатком”), тут треба обрати “Yes” (”Так”) і натиснути “Continue” (”Далі”).

image

Якщо у вас є дійсний український закордонний паспорт або паспорт, строк дії якого вийшов, але у якому є штам про його продовження, можна обрати “Yes” (”Так”) у цьому питанні. У іншому випадку треба обрати “No” (”Ні”).

image

Якщо у вас немає дійсного українського закордонного паспорту (зі штампом продовження або без нього), вам треба буде здати біометрію (відбитки пальців та фото) ЗА МЕЖАМИ Великобританії. Ви повинні будете зробити це у ході подачі на візу. Вам не видадуть дозвіл на приїзд в Великобританію доки ви не здасте біометрію. Це неможливо зробити в Україні. Треба буде обрати іншу країну, в якій ви зможете відвідати візовий центр (visa application centre, VAC).

3. Про затримки видачі віз

  • Гаряча лінія UKVI (служби віз та імміграції Великобританії): + 44 808 164 8810. Зверніть увагу, що дзвінки на цей номер через Skype безкоштовні. Якщо ви не можете дзвонити на британські номери, що починаються на 808, ви можете скористатися іншим номером. Можливо, дзвінок буде платним! Перевірте в свого оператора, якщо не впевнені. Інший номер гарячої лінії UKVI: +44 175 390 7510 Будь ласка, натисніть 1 для сімейної схеми та 2 для Homes for Ukraine. Ви можете просити про послуги перекладача.
  • У деяких випадках UKVI (служба віз та імміграції Великобританії) може прискорити перегляд вашої заявки, наприклад якщо:
  1. Ви в'їжджаєте в Шотландію у складі єдиної групи (наприклад, родини), А ТАКОЖ
  2. Деякі члени вашої групи вже отримали свої візи, А ТАКОЖ
  3. Один або більше членів вашої групи ще не отримали своїх віз, А ТАКОЖ
  4. З часу видачі візи останньої візи одному з членів групи пройшло cім або більше днів.
  • Якщо ваша заявка відповідає цьому “правилу семи днів”, вам потрібно буде подзвонити в UKVI по одному з вказаних вище номерів, та надати їм наступну інформацію:
  1. Головний заявник
  2. Номер GWF
  3. Електронна пошта
  4. Імена членів родини (групи) та їх номери GWF
  5. Обраний візовий центр (якщо здаєте біометрію)
  6. Місце знаходження нового візового центру (якщо заявних переїхав і йому потрібен інший візовий центр)
  7. Чи здана біометрія? (якщо це потрібно)
  8. Чи є в заявників дійсні закордонні паспорти?
  9. Яка причина для прискореного перегляду заявки? (вкажіть, які є екстрені обставини: знаходження в зоні бойових дій, інвалідність, малі діти, тощо)
  • Подальший процес оформлення візи НЕМОЖЛИВО відстежити. Це неможливо зробити за допомогою платних послуг. Не існує механізму, який дозволив би Вам офіційно дати запит на розгляд статусу Вашої візи.

4. Лист “Ласкаво просимо в Шотландії” (Warm Scottish Welcome)

  • Якщо ви отримали листа “Ласкаво просимо в Шотландії” (Warm Scottish Welcome) (з лого NHS, вашим номером UKRS, та цими номерами телефону: +380 0800 504 582 / +44 808 175 7230), але не отримали візу, то це є НОРМАЛЬНИМ і само по собі не привід для занепокоєння. Ваша віза повинна прийти незабаром.

Лист “Ласкаво просимо в Шотландії” (Warm Scottish Welcome) потрібен для того, щоб ви повідомили про дату, час та місце свого прибуття, коли у вас буде ця інформація. Ви НЕ зобов’язані цього робити. Ми радимо робити це у випадках, коли це можливо, задля того, щоб допомогти шотландській владі, але це не обов’язково.

На цих номерах є україно- та російськомовні лінії. Вам не потрібно спілкуватися англійською. Вам потрібно знати ваш номер UKRC, щоб скористуватися ними.

Сервіс “Ласкаво просимо в Шотландії” (Warm Scottish Welcome) КОРИСНИЙ, якщо у вас є спеціальні потреби або прохання, як то (але не тільки):

  1. Інвалідність, що потребує обладнання, лікування або ліків.
  2. Вагітність.
  3. Подорожування з тваринами.
  4. Подорожування з дітьми.

5. В'їзд до Шотландії

  • Усі обмеження на в’їзд до Великобританії, пов’язані з COVID, тепер скасованi.
  • Якщо ви отримали візу після здачі біометрії в візовому центрі (Visa Application Centre), у вас буде 90 днів після цього, щоб приїхати в Великобританію. Якщо ви отримали візу по закордонному паспорту, то вона не повинна мати такого строку дії. Але ми радимо в’їхати в Великобританію впродовж 180 днів.